foto1
Współpraca
foto1
Kooperacja
foto1
Gospodarka nakierowana na dobro człowieka
foto1
Dobro Wspólne nadrzędnym celem gospodarki
foto1
Człowiek jest najważniejszy
Witamy w Stowarzyszeniu Gospodarki Dobra Wspólnego

Strefy Aktywnosci

Kalendarz wydarzeń

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Nadchodzące wydarzenia

Brak nadchodzących wydarzeń!

Kunena: Najnowsze posty

 • Brak postów do publikacji.

pandemia czy rozsadek 420 2I co będzie z naszą gospodarką i ekonomią? Wygra operacja „koronawirus” czy rozum i zdrowy rozsądek? Jakie są plany globalistów związane z planem resetu gospodarczo ekonomicznego, kiedy uznają że można już skończyć z pandemią? Jak my powinniśmy się zachować w tej sytuacji? Jak się bronić?

Aspekty medyczne przedstawione zostały w części pierwszej, w tym opis jak radzić sobie w przypadku wystąpienia głównych komplikacji i powikłań grypowych występujących w tej odmianie grypy, oraz czego powinniśmy unikać aby nie zwiększać zagrożenia dla życia w wypadku ich wystąpienia. Występująca korelacja szczepień z występowaniem dużych ognisk zachorowań wykazuje bardzo dużą ostrożność przy stosowaniu w obecnych czasach jakich kolwiek szczepień. Osłabiają one bardzo system odpornościowy i jak wykazują statystyki zachorowań we Włoszech, pojawia się bardzo dużo powikłań. Podobna sytuacja była w Chinach - przed wybuchem pandemii miały miejsce bardzo duże projekty szczepień.

Głównym motorem napędowym tej "pandemii" są media. To one głównmie odpowiadają na zaistnienie tej choroby i budowanie obrazu ogromnego zagrożenia dla życia i zdrowia. W przekazach tych dominuje obraz przerażającej katastrofy, co daje podstawy rządom wielu krajów na działania ograniczające nasze prawa i swobody oczywiście dla naszego dobra. Ale czy na pewno? Nie wszystkie kraje idą drogą demonotowania swojej gospodarki i ekonomii i nie ma dużych różniuc w efektach medycznych. Ale są duże różnice w sferze gospodarki i ekonomii. Te różnice pokażą nam w przyszłości jak są to katastrofalne różnice.

Pięknie widać wpływ i działania mediów nie tylko z głównych kanałów TV i prasy. Wśród wielu stacji alternatywnych TV - wielu "YouTub-erów" i kanałów teoretycznie informacyjnych pracuje się nad szerzeniem tej medialnej pandemii, często powielając kłamstwa i manipulacje głównego nurtu mediów a zdarza się że wykazują przy tym kreatywność własną. Nie da się ukryć że wpływ mediów na społeczeństwa jestprzeogromny. Choć widać to przy każdych wyborach jak socjotechniki i inżynieria społeczna są tu skuteczne, ale w tym wypadku chodzi nie tylko o władzę nad nami.

Z podziwem patrzyłem jak w ciągu około 2-3 tygodni z milionów ludzi zrobiono stado owiec w kolejce do rzeźni - i to kolejce która sama siebie utrzymuje w ryzach, nie pozwoli aby ktokolwiek z tej kolejki uciekł.
Ze względu na specyfikę wirusa - łatwa zarażalność, późna wykrywalność (o ile jest i w tym prawda) jesteśmy i tak skazani na jego obecność w naszych organizmach, a nadanie temu rangi śmiertelnego zagrożenia dla całego społeczeństwa, to majstersztyk wykorzystania wiedzy inżynierii społecznej. Jeśli się skupimy na historycznym przebiegu tej "pandemii" wyraźnie widać że głównym ogniskiem jego wybuchu jest cały medialny system i to on współpracuje ściśle w kooperacyjnej współpracy aby utrzymać pandemię na odpowiednim poziomie emocjonalnym. Celem jest utrzymanie 100% kontroli nad całym procesem i wyeliminowanie jakichkolwiek działań obronnych w społeczeństwie. Każda próba oddolnej zmiany, przeciwdziałania będzie pacyfikowana z pełnym poparciem społecznym jako stwarzanie zagrożenia w dobie zagrożenia pandemią. Czyż to nie piękny plan?

CW24 TV 920

Przykład wykasowanych komentarzy które zawierają informacje burzące tezy napędzających starchem  przedstawicieli mediów. Komentarze te są nie widoczne pod wskazanym materiałem, poza autorem.

Czy prawda staje się czymś zakazanym?

 Zaskakujące jest - tu pokazują się twarze mediów - jak wspierają to, może i ulegając wpływom innych mediów - nasi zdawało by się ideowo zgodni mentorzy jak np. redaktor z CW24 (taki kanał na YT). Stopień manipulacji, pełna inkwizycja informacji, kasowanie postów, robienie ludziom wody z mózgów jest bezprzykładna. W jego przypadku już dawno temu zauważyłem że dobiera sobie klakierów do współpracy, którzy nie są w stanie mieć inne stanowisko w jakiejkolwiek sprawie niż on, a poziom ego i wszechwiedzy aż poraża :).
Zamieściłem 2 komentarze, które były ważne z punktu widzenia bezpieczeństwa zdrowia ludzi ale zostały w jego komentarzach wyłączone - ciekawie to wygląda , bo autor je widzi, ale tylko on..

Dlaczego brak jest samodzielności myślenia i zdrowo rozsądkowego podejścia?

Zakres działań jest tak ogromny, że koordynacja tego w skali świata dla osób nie świadomych wykazać może sprzeczność logiczną i spowodować brak wiarygodności wersji innej niż prawda rodem z TV.  Był moment że i ja sam poddałem się tej presji "zagrożenia " epidemią. Całe szczęście że musiałem tego dnia pojeździć samochodem i posłuchałem radia - na kilku stacjach. Obszar presji na nasze umysły był tak duży, że momentalnie zorientowałem się że to jest totalny przekręt.
To nie jest operacja realizowana tylko w ramach jednego tematu, zawiera elementy planów koordynowanych w różnych zakresach i celem jest realizacja wielu różnych i odległych tematycznie  kwestii. Pandemia jest tu nie tylko doskonałą zasłoną dymną, ale też zapewnia wszelkie narzędzia i motywacje do wprowadzania wszelkich szalonych pomysłów "dla naszego dobra". Jej siła, to przekonanie i wiara społeczeństwa w misję głównie telewizji i pozostałych mediów. Bardzo wiele daje też zakres działań i ich skala. To właśnie jeden z bezpieczników które powodują że stworzone mechanizmy kontroli informacji zawodzą, bo zakres zmian i manipulacji jest tak ogromny, że stwarza wrażenie nie możliwego przeprowadzenie przeciwko społeczeństwu operacji na tak globalną skalę i o taim zasięgu. Ale czy na pewno? Czy naprawdę nie możliwe jest stworzenie mechanizmów kontroli operacji i jej zarządzania z poziomu wąskiego grona decyzyjnego? Czy na pewno obecny system zarządzania i koordynacji oparty na systemach informatycznych nie daje możliwości stworzenia takiego projektu i realizowania go? Przecież już od dłuższego czasu wiadomo że globalna kontrola pozwala systemom sztucznej inteligencji przewidzieć nasze zachowania lepiej, niż zrobili byśmy to sami..

Więc czy to problem aby nas w kontrolowany sposób zmusić do udziału w tej grze, w które cały czas gramy znaczonymi kartami? Przedstawiam poniżej ocenę działań tego projektu w kontekście efektywności działań.

To tylko takie zgrubne przedstawienie celów:

 • Pierwszy i podstawowy to ograniczenia naszej wolności i konstytucyjnych praw. To że z naruszeniem wszelkich uwarunkowań prawnych - jest oczywiste.
 • Przygotowania do powszechnych szczepień. Nie będę rozwijał tematu - ściągani są wszyscy z całego świata aby czekać na to spokojnie w domowych więzieniach. I to jeszcze mamy być wdzięczni za wprowadzone regulacje (dla naszego dobra).
 • Zagrożenia wirusowe i pandemie to tylko zasłony dymne - najpoważniejszy motor i przyczyna powstania tego projektu - kontrolowany upadek gospodarczy i przemiany umożliwiające grupie trzymającej władzę zachowanie kontroli i przeprowadzenie zmian w kierunkach które zaplanowali już dawno temu.
 • Wprowadzenie rozliczeń bezgotówkowych - droga do bezwzględnego niewolnictwa. Kilka kliknięć na klawiaturze może nas pozbawić wszystkich, środków na przetrwanie. Jednocześnie pieniądz stanie się całkowicie wirtualny, bez pokrycia.
 • Zadłużenie społeczeństwa i przejęcie majątków. (zmuszeni będziemy do pożyczania pustego, nadrukowanego pieniądza który będziemy musieli później odpracować niewolnizą pracą. Przypominam że ktoś nam da nadrukowany kawałek papieru, a my zwrócimy to czasem wieloletnimi pracami i wyrzeczeniami).
 • Przejmowanie firm i potencjału gospodarczego (patrz punkt powyżej). Tak właśnie w latach sztucznych kryzysów (początki 20 wieku - krztałtowanie się systemu dłużnego na świecie) banki przejmowały majątki i bogactwo w USA.
 • Wprowadzenie oficjalnego wspólnego światowego rządu – już pojawiają się propozycje..
 • Zainicjowanie nowego systemu finansowo bankowego, który ma teoretycznie odciąć się od działań z przeszłości i zbudować nowy system w sposób, który umożliwi zachowanie kontroli prze3z tych, którzy kontrolują świat finansów obecnie.
 • Kontrola populacji na poziomie sterowania niemal bezpośredniego i wpływania na postępowanie ludzi (szczepienia z RNA i wdrażana akcja z rozpowszechnianiem technologii 5G)
 • Przejęcie lokalnych rynków wytwórczych, produkcyjnych i usługowych przez korporacje światowe. Skupianie gospodarki i ekonomii w coraz ciaśniejszej grupie właścicielsko – decyzyjnej.
 • Uzależnienie od korporacyjnych dostawców wody i żywności (nasze lokalne źródła zaopatrzenia są eliminowane różnymi metodami administracyjno-ekonomicznymi od lat), wykorzystuje się tu w dużym stopniu politykę generowania zagrożenia epidemiologicznego (bezpowrotne niszczenie producentów żywności, hodowli) czy zezwala na toksyczne opryski glifosatem i dopuszcza bez ograniczeń GMO.

Jakie z tego wynikają wnioski?

Od lat znane są te scenariusze i sposoby realizacji - zmiany w gospodarce, redukcja zadłużeń, bezwarunkowy dochód podstawowy, NWO i rząd światowy. A przecież te propozycje właśnie padają i są realizowane - na naszych oczach. Jak to ze szczegółami się potoczy - trudno powiedzieć, nie będą to zmiany dla nas korzystne, bo nic za darmo nie dostaniemy, za wszystko przyjdzie nam zapłacić.
Z analizy działań i szczątkowych informacji można wysnuć wnioski, że jesteśmy na etapie intensywnego zubożania społeczeństwa. Na pierwszy etap idą podstawy egzystencji milionów, przez zablokowanie działania firm, szczególnie małych i średnich co już niedługo skończy się masowymi zwolnieniami i wypowiedzeniami. Konieczność wypłaty pracownikom pensji [postojowej przez firmy spowoduje zapaść finansową, i utratę płynności finansowej, co już za miesiąc a najpóźniej dwa spowoduje że odtworzenie działań firm będzie nie możliwe. Nie możliwe będzie zatrudnienie pracowników i ruszenie z działalnością jak by nic się nie stało. A niektórym osobom wydaje się że tak właśnie będzie. Jesteśmy w procesach nie odwracalnych i nic juz nie będzie takie jak było.
Na razie możemy pocieszyć się jeszcze ułudą wolności i zasobów, ale podobnie jak w innych krajach, gdzie wprowadzono trochę wcześniej restrykcje "pandemiczne" za chwilę pojawią się coraz bardziej widoczne problemy utrzymania się ekonomicznego. Kłamstwa o tarczach ochronnych, możliwościach pozyskania wsparcia, prolongaty długów, rat leasingowych - to kłamstwa i obietnice bez pokrycia. Banki absolutnie nie idą nam na rękę - jeśli przesuną płatności, obarczeni jesteśmy za to dodatkowymi kosztami, które mogą wynieść około 20% przesuniętych rat. Propozycje przesunięcia opłat ZUS na następne miesiące nawet nie skomentuję.. Polska ma najgorsze warunki pomocowe i sprawiają one wrażenie celowych, aby dodatkowo wyniszczyć niewielkie zasoby klasy potencjalnie średniej. Z tych względów blokada funkcjonowania państwa będzie trwała jeszcze jakiś czas, do momentu aż wszyscy padniemy ekonomicznie i zacznie się walka o przeżycie. Pytanie co dalej?
Bo jak nawet odpuszczone zostaną możliwości gospodarczej, jaki procent firm ruszy? W jakiej formule państwo które teraz niszczy się samo, niszczy swój potencjał i krwioobieg zapewni utrzymanie i wyżywienie społeczeństwa? Gdy już wszyscy będziemy na poziomie trawnika i zaczniemy walczyć za co utrzymać się przy życiu, pojawią się rozwiązania które zdesperowani ludzie przyjmą jako akt bożej łaski i wyrażą zgodę na wszystko, aby przetrwać. Każda opcja jaka przez ostatnie lata pojawiła się w chorych umysłach spotka się z aplauzem i poparciem społecznycm. A to że będzie to kosztem totalnej kontroli i ingwilacji, narzuceniem szczepionek które tylko czekają aby były wrzucone na rynek.
Tu osobiście upatruję największe zagrożenie - gospodarka i ekonomia da sobie radę, ale to co nam w imię walki ze ściema wirusem chce się zaaplikować pod przymusem, może dokonać zmian, w kierunku który ciężko nawet przewidzieć. Szczególnie gdy już teraz wiemy, że będą to specyfiki zawierające fragmenty kodów RNA.
Nie chce mi się wierzyć, aby projekt osadzenia w mieszkaniowych więzieniach na taką skalę był przygotowany tak bez celu i dla naszego dobra. A wiem sporo na temat metodologii jaką zastosowano, aby masa ludzi wróciła do ojczystych krajów. I to się dzieje w skali całego świata.Co poradzić i jak postępować?.

Co powinniśmy zrobić, jak się zachować?

Wiedza ochrania i warto wiedzieć jakie są kierunki działań, dokąd zmierzamy. Na pewno będą to zmiany fundamentalne.
Jestem przekonany że organizacyjnie doprowadzeni zostaniemy do stanu ubóstwa i zapaści ekonomicznej, aby wykorzystać techniki manipulacji masowej w celu osiągnięcia założonego stanu emocjonalnego społeczeństwa. Pojawią się wtedy propozycje rozwiązań, które w zdrowym społeczeństwie wywołały by ogromny opór, w stanie zagrożenia i widocznych symptomów zagrożenia życia nie tylko z powodu rozdmuchanej „pandemii” ale i z przyczyn ekonomicznych będą przyjmowane z ogromnym aplauzem.

Obecnie wydrukowano już na walkę z kryzysem przeogromne ilości pieniędzy. Na potrzeby ludzi zmuszonych do zaciągania kredytów aby zapewnić sobie przetrwanie. Zadłużanie będzie jednym z podstawowych narzędzi zmian i uzależniania się od systemu bankowego (oczywiście prywatnego - narodowy już praktycznie nie istnieje). Mechanizmy znane są z historii. Wykorzystywano je przy kreowaniu sztucznych zapaści ekonomicznych i kryzysów finansowych. Każdy taki krach kumulował aktywa w systemach bankowych i je wzbogacał. Nie spodziewajmy się że teraz będzie inaczej. Głównym celem projektu "Koronawirus" jest więc doprowadzenie nas do upadłości ekonomicznej, zmuszenie do zadłużenia się i uzyskanie nad społeczeństwem kompletnej kontroli na poziomie ekonomicznym. Wielu osobom może wydawać się to nie możliwe, ale wkrótce stanie się to bardziej klarowne i widoczne. Przewiduję że "pandemia" nie skończy się za szybko, postarają się o to światowi decydenci i główni gracze - jak np. WHO. Pandemia strachu, przedstawianie rosnących przypadków zachorowań, śmierci - to utrzymywanie Status Quo całego projektu i zastraszania społeczeństwa aby zachować kontrolę. Przecież już teraz widać to dokładnie  w sklepach, na ulicach. Unikanie kontaktu, izolowanie się. Wiele osób nie wychodzi w ogóle z domów w obawie przed chorobą. Najpoważniejsze są jednak obostrzenia administracyjne - mandaty, kary, zakazy i nakazy które wyeliminowały z działania wiele firm i działań gospodarczych, a tym samym wyeliminuje też źródła dochodów dla większości społeczeństwa. Stan ten może potrwać nawet z pół roku. I społeczeństwo nie zdaje sobie sprawy z reperkusji - nie da się utrzymać w tak długim okresie działania firm i podmiotów gospodarczych w działaniu, po tym okresie czasu zakłady i firmy zatrudniające większość społęczeństwa nie będą istniały, i nie będą teżmiały potencjału na przywrócenie potencjału działań.

To jest największe zagrożenie i z tym powinniśmy bezwzględnie walczyć. Tu nie chodzi o rezygnację zakupu nowych spodni czy nowego telefonu, ale zapewnienie środków na przeżycie. Komorne, energia, żywność, woda. Jeśli na te cele zaczniemy brać kredyty - oczywistym jest jak się to skończy..

Ważnym elementem działań powinno być wyjaśnianie sytuacji wszelkim służbom, szczególnie resorty siłowe są ważnym elementem. Ostatni protest przedsiębiorców wykazał jak ściśle wypełniają one zalecenia rządowe, każąc tych, którzy walczą o nasze wspólne dobro, protestując przeciwko destrukcyjnym działaniom rządu. Wprowadzane są różne bzdurne zakazy i nakazy, niektóre wręcz katastrofalnie szkodliwe dla naszego zdrowia, a jednocześnie pod osłona zatwierdzania np. ustawy o parasolu ochronnym, przemyca się zmiany prawne uniemożliwiające przeprowadzenie jakichkolwiek badań wpływu na środowisko budowanej sieci 5G, z rozwiązaniami które w sumie wykluczają nawet przeprowadzenie takich badań, gdyby w okolicach 300m dookoła stacji bazowej zmarło 100% mieszkańców. Skąd taki projekt przedstawiony przez premiera Morawieckiego? Jakie lobby się za tym kryje, lub jakie plany są powiązane z siecią 5G i tym co obecnie się dzieje? Wspomnę tu tylko, że w Chinach w Wuhan bezpośrednio przed wystąpieniem pandemii ruszyła sieć 5G, uruchomione zostało kilkadziesiąt tysięcy małych stacji nadawczo odbiorczych system 5G.

Dlatego powinniśmy prowadzić różne działania komasujące nas jako grupy, rozmawiać, przekazywać informację i wiedzę, starać się rozbudzić samodzielne myślenie. Tylko tak możemy zbudować, powiększyć grupę osób świadomych, aby móc w odpowiednim momencie zareagować w sposób najbardziej optymalny. We Włoszech powstają już oddolne grupy oporu, tam kryzys dotknął mocno uwikłanych w systemie i uzależnionych od niego obywateli. Coraz bardziej widoczny staje się kryzys gospodarczo ekonomiczny i pojawiają się zakłócenia w procesie zaopatrzenia w żywność. Część problemów zaczyna mieć już podstawę ekonomiczną. Grono osób które zauważają że w działań rządów państw widać nie logiczne działania i szkodliwe dla obywateli – stale się powiększa. Nie trzeba być specjalistą od ekonomii aby zauważyć że działania na poziomie gospodarki i ekonomii są nie współmierne do stopnia zagrożenia „pandemią”.

Zazwyczaj łatwo jest krytykować, ale musimy się skupić na znalezieniu rozwiązania na każdą okoliczność. Nawet taką najbardziej wybujałą i mało prawdopodobną. Bo że ta rzeczywistość która nas otacza nie jest normalna, jest widoczne gołym okiem. Działania obecnego rządu są nie tylko nie konsekwentne ale stronniczo szkodliwe, szczególnie że powodować będą kolosalne problemy i straty dla nas, obywateli. To nas, społeczeństwo obarczy się kosztami tych działań i to my poniesiemy koszty wywołanej sztucznie zapaści ekonomicznej.

Proponuję więc aby w jakiś sposób zainicjować działania, które umożliwią przygotowanie i wspólne przedyskutowanie takich propozycji, które można by w formie dialogu przedstawić szerzej.

Aspekty zdrowotne - część 1 http://sgdw.pl/index.php/aktualnosci/48-pandemia-czy-zdrowy-rozsadek-czesc-1

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem