foto1
Współpraca
foto1
Kooperacja
foto1
Gospodarka nakierowana na dobro człowieka
foto1
Dobro Wspólne nadrzędnym celem gospodarki
foto1
Człowiek jest najważniejszy
Witamy w Stowarzyszeniu Gospodarki Dobra Wspólnego

Kalendarz wydarzeń

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Nadchodzące wydarzenia

Brak nadchodzących wydarzeń!

partnershipPanaceum na wszelkie dolegliwości organizacyjno gospodarcze? Czy jest to światełko w tunelu problemów i niemożności współpracy i kooperacji w kierunku osiągania celów gospodarczych?

Wizja która narodziła się dzięki współpracy KoRReUsa i SGDW (Konfederacja na Rzecz Reform Ustrojowych i Stowarzyszenie Gospodarki Dobra Wspólnego) wydaje się być rozwiązaniem, które może umożliwić niesamowicie łatwe, nisko kosztowe klastry gospodarcze, orientujące swoją działalność na cel gospodarczy, regionalny, branżowy lub przede wszystkim produktowy.

Co to jest Konglomerat (za wikipedią):

Konglomerat (ang. conglomerate) – w gospodarce, jest to koncern, który grupuje przedsiębiorstwa o najróżniejszym profilu produkcji bez żadnej trwałej zasady doboru. W tym przypadku liczy się rentowność zainwestowanego kapitału. Oprócz typowych koncernów (branżowe, technologiczne, konglomerat) występują luźniejsze związki przedsiębiorstw mające na celu charakter kapitałowy, są to: holding , joint venture , konsorcjum.

W konglomeracie występuje ograniczony zakres wspólnych kosztów działalności operacyjnej przedsiębiorstw przy jednoczesnym przenoszeniu tych kosztów do określonych przedsiębiorstw w ramach całego konglomeratu.”

Czytaj więcej...

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem