foto1
Współpraca
foto1
Kooperacja
foto1
Gospodarka nakierowana na dobro człowieka
foto1
Dobro Wspólne nadrzędnym celem gospodarki
foto1
Człowiek jest najważniejszy
Witamy w Stowarzyszeniu Gospodarki Dobra Wspólnego

Strefy Aktywnosci

Kalendarz wydarzeń

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Nadchodzące wydarzenia

Brak nadchodzących wydarzeń!

Kunena: Najnowsze posty

  • Brak postów do publikacji.

Wprawdzie zgadzam się z postulatami Józefa Kamyckiego, które zamieścił w poprzednim tekście „Face lifting…”, jednak nie zgadzam się właśnie z tytułową koncepcją „face lifting’u”. Dlaczego?

Otóż zdecydowanie uważam, że Konstytucję RP trzeba napisać zupełnie od nowa, od zera. Nie ma sensu, nie wolno i nie jest merytorycznie w żaden sposób uzasadnione, aby brać na warsztat do obróbki, „liftingu” czy poprawiania jakąkolwiek konstytucję dotychczasową.

Czytaj więcej...

KoRReUsPolska w duchu Stanisława Staszica, Mariana Wieleżyńskiego i Jerzego Zdziechowskiego

 

 

Czym jest KoRReUs?
Konfederacja na Rzecz Reform Ustrojowych (KoRReUs) jest grupą ludzi myślących konstruktywnie, systemowo i propaństwowo o Polsce, ludzi pracujących nad konkretnymi rozwiązaniami ustrojowymi stanowiącymi ramy życia społeczno-polityczno-gospodarczego Polaków, ludzi czujących się gospodarzami odpowiedzialnymi za naszą Ojczyznę.
KoRReUs powstał z inicjatywy Józefa Kamyckiego i Aleksandra Kisila po serii konferencji poświęconych zagadnieniom Polski. Momentem zwrotnym była konferencja w Krajowej Radzie Spółdzielczej w październiku 2014 roku. Począwszy od wiosny 2015 roku odbyły się trzy „sejmiki” Konfederacji – w Jarosławiu i Warszawie – oraz kilka spotkań roboczych. Ich efektem było wypracowanie propozycji kluczowych reform ustrojowych, opublikowanych pod tytułem „stanowisko uzgadniane – wersja beta” pod koniec lata 2015 roku.

Czytaj więcej...

1. Podstawą polskiej polityki zagranicznej jest polski interes narodowy, suwerenność i bezpieczeństwo Polaków i państwa polskiego oraz jego pozytywny rozwój zgodny z tradycyjnymi wartościami.

2. Bezpieczeństwo Polski realizowane jest poprzez:

a) dobre stosunki z sąsiadami: współpraca przygraniczna, handlowa, ekologiczna, kulturalna, komunikacyjna itp., poszukiwanie i artykułowanie wspólnych interesów,

b) zbudowanie silnej grupy pięcio-morza: zbudowanie organizacji państw pomiędzy morzami Bałtyckim, Azowskim, Czarnym, Egejskim i Adriatyckim, obejmującej 20 państw od Estonii po Grecję, od Słowenii po Ukrainę

Czytaj więcej...

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem